Brother ScanNCut CM260

5/5 - (2 votes)

Opis

W urządzeniach serii ScanNCut zastosowano nowatorski pomysł połączenia plotera tnącego nożem mechanicznym ze skanerem o wysokiej rozdzielczości. Jest to jedyna tego typu konstrukcja na świecie! Urządzenia potrafią samoczynnie rozpoznać obrys wydrukowanej grafiki i wyciąć kształt precyzyjnie wzdłuż obrysu z tkaniny, skaju, folii, papieru etc… Możliwe jest też wycinanie dowolnych kształtów z materiałów przeznaczonych na przykład na aplikacje – wówczas skaner optyczny znakomicie ułatwia pozycjonowanie linii cięcia na mediach, z którymi pracujemy.

Pole pracy urządzeń Brother ScanNCut wynosi maksymalnie 305 x 305 mm. ScanNCut to plotery tnące płaskie, a więc media do cięcia nie muszą być nawinięte na rolkę, co znacznie rozszerza zakres zastosowań o materiały niemożliwe do cięcia na zwykłych cutterach.

Główną przewagą ploterów ScanNCut jest wyjątkowo duża siła nacisku noża tnącego, która wynosi aż do 1260 gram, w porówaniu do 210 gram osiąganych przez konkurencyjne urządzenia z tej samej półki cenowej. Zastosowanie tak dużej siły nacisku umożliwia precyzyjne wycinanie w materiałach trudnych w obróbce takich jak flanele, filc, neopren, magnesy etc.

Możliwe zastosowania ploterów ScanNCut nie kończą się jednak na wycinaniu. Poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów możliwości maszyny mogą być rozszerzone o embossing (tłoczenie), foiling, zdobienie dżetami, wykonywanie pieczątek, wykonywanie naklejek, zdobienie pisakami.
W ten sposób możliwości zastosowania plotera ogranicza jedynie kreatywność użytkownika!

Zastosowanie

Scrapbooking czyli artystyczne wycinanki z kartonu. Personalizacja odzieży za pomocą aplikacji wycinanych z folii flex i flock i wgrzewanych na tekstyliach. Patchwork czyli zszywanie kompozycji z wyciętych fragmentów tkanin o bardziej lub mniej geometrycznych kształtach (szczególnie technika confetti ;). Aplikacje hafciarskie czyli wycinanie motywów z ozdobnych materiałów (napisy, ornamenty, tła) i naszywanie ich na tekstyliach techniką haftu. Wykonywanie szyldów i tabliczek informacyjnych za pomocą liter wycinanych z folii winylowych. Wykonywanie szablonów do malowania ozdobnych motywów na ścianach. Wykonywanie szablonów do wykonywania napisów w kamieniu metodą piaskowania. I wiele innych …

Zasada działania

Kładziemy na macie tnącej kawałek materiału, kartonu lub folii. Sterowany przez komputer nóż tnący, porusza się po macie wycinając w materiale leżącym na macie dowolne kontury, również bardzo precyzyjne kształty wewnątrz figur. Zamiast noża możemy użyć pisaka, narzędzia do bigowania lub dozownik kleju. Wtedy ploter zamiast wycinać będzie rysował, bigował (embosing) lub rozprowadzał klej (np. foiling).

Projektowanie wzorów

W pamięci podręcznej plotera znajduje się duży wybór figur i kształtów. Wybrany wzór możemy edytować zmieniając jego wielkość i położenie. Formy do wycięcia możemy zaprojektować także na komputerze w dowolnym wektorowym programie graficznym lub za pomocą darmowego programu Brothera ScanNCutCanvas. Osoby, które nie lubią lub nie potrzebują korzystać z komputerów mogą narysować wzór na kartce, a ploter dzięki wbudowanemu skanerowi rozpozna i wytnie odręcznie narysowany kształt.

Parametry techniczne:

  • dotykowy ekran LCD,
  • 600 wzorów w pamięci urządzenia,
  • 5 krojów pisma,
  • pole pracy skanera to 305 x 305 mm,
  • port USB,
  • formaty plików: SVG, FCM.

 

Wyposażenie fabryczne:

  • mata ze słabym klejem CAMATLOW12 o polu cięcia 30 cm x 30cm,
  • uchwyt do noża standardowego,
  • nóż standardowy,
  • łopatka do wybierania wykrojów,
  • rysik,
  • instrukcja obsługi w j. polskim.

 

2 lata gwarancji przy zakupie urządzenia do domu

1 rok gwarancji przy zakupie urządzenia do firmy

5/5 - (2 votes)
  • Wyślij znajomym: